GRM188R72A391KA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 9,489
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
KEMET
KEMET
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
390 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)