GRM188C81A106MA73J
DigiKey Part Number
490-GRM188C81A106MA73JTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM188C81A106MA73JCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM188C81A106MA73JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM188C81A106MA73J
Description
CAP CER 10UF 10V X6S 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 10V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GRM188C81A106MA73J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)