GRM1885C1H121JA01J | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM1885C1H121JA01J |
Description | CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0603 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 120 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM1885C1H121JA01J Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Not For New Designs | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Tolerance ±5% | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |