GRM033R71E102KA01D
DigiKey Part Number
490-3184-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-3184-1-ND - Cut Tape (CT)
490-3184-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM033R71E102KA01D
Description
CAP CER 1000PF 25V X7R 0201
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM033R71E102KA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)