GRM0335C1E3R0BA01D
DigiKey Part Number
490-12678-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-12678-1-ND - Cut Tape (CT)
490-12678-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0335C1E3R0BA01D
Description
CAP CER 3PF 25V C0G/NP0 0201
Detailed Description
3 pF ±0.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM0335C1E3R0BA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)