GRM0335C1E390GA01D
DigiKey Part Number
490-GRM0335C1E390GA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GRM0335C1E390GA01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GRM0335C1E390GA01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GRM0335C1E390GA01D
Description
CAP CER 39PF 25V C0G/NP0 0201
Detailed Description
39 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GRM0335C1E390GA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)