GRM0335C1E330GA01D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GRM0335C1E330GA01D |
Description | CAP CER 33PF 25V C0G/NP0 0201 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 33 pF ±2% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GRM0335C1E330GA01D Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
Tolerance ±2% | Thickness (Max) 0.013" (0.33mm) |