GJM0335C1HR60BB01D
DigiKey Part Number
490-GJM0335C1HR60BB01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GJM0335C1HR60BB01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GJM0335C1HR60BB01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GJM0335C1HR60BB01D
Description
CAP CER 0.6PF 50V C0G 0201
Detailed Description
0.6 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
GJM0335C1HR60BB01D Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)