GCM32ER71C226KE19K is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1,437
Datasheet
22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
GCM32ER71C226KE19K
DigiKey Part Number
490-GCM32ER71C226KE19KTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCM32ER71C226KE19KCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCM32ER71C226KE19KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM32ER71C226KE19K
Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM32ER71C226KE19K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.112" (2.85mm)