GCM32ER71C226KE19K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GCM32ER71C226KE19K |
Description | CAP CER 22UF 16V X7R 1210 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GCM32ER71C226KE19K Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Ratings AEC-Q200 |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1210 (3225 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.112" (2.85mm) |