GCM3195C1H122FA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
1200 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
GCM3195C1H122FA16J
DigiKey Part Number
490-GCM3195C1H122FA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM3195C1H122FA16J
Description
CAP CER 1200PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCM3195C1H122FA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)