GCM0335C1E8R0DA16J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 6,070
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 34,219
Datasheet
8 pF ±0.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
GCM0335C1E8R0DA16J
DigiKey Part Number
490-GCM0335C1E8R0DA16JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCM0335C1E8R0DA16J
Description
CAP CER 8PF 25V C0G/NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCM0335C1E8R0DA16J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)