GCJ32ER71C226ME01L is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Murata Electronics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 1,188
Datasheet
Taiyo Yuden
In Stock: 940
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
GCJ32ER71C226ME01L
DigiKey Part Number
490-GCJ32ER71C226ME01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCJ32ER71C226ME01LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCJ32ER71C226ME01LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ32ER71C226ME01L
Description
CAP CER
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCJ32ER71C226ME01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)