GCJ32EC71H106MA01L
DigiKey Part Number
490-GCJ32EC71H106MA01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCJ32EC71H106MA01LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCJ32EC71H106MA01LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ32EC71H106MA01L
Description
CAP CER
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7S 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
GCJ32EC71H106MA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)