GCJ31CC71H475KA01L | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GCJ31CC71H475KA01L |
Description | CAP CER 4.7UF 50V X7S 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7S 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GCJ31CC71H475KA01L Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Soft Termination |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.075" (1.90mm) |