GCJ21BR71H154KA01L is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Murata Electronics
In Stock: 1,870
Datasheet
0.15 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
GCJ21BR71H154KA01L
DigiKey Part Number
490-GCJ21BR71H154KA01LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ21BR71H154KA01L
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ21BR71H154KA01L Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)