GCJ188R72A152MA01D is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
1500 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GCJ188R72A152MA01D
DigiKey Part Number
490-GCJ188R72A152MA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ188R72A152MA01D
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCJ188R72A152MA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.031" (0.80mm)