GCJ188R72A122KA01D is out of stock and can be placed on backorder.
Datasheet
1200 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GCJ188R72A122KA01D
DigiKey Part Number
490-GCJ188R72A122KA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-GCJ188R72A122KA01DCT-ND - Cut Tape (CT)
490-GCJ188R72A122KA01DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ188R72A122KA01D
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GCJ188R72A122KA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)