GCJ188R71E333KA01J is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
KEMET
Datasheet
0.033 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
GCJ188R71E333KA01J
DigiKey Part Number
490-GCJ188R71E333KA01JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCJ188R71E333KA01J
Detailed Description
EDA/CAD Models
GCJ188R71E333KA01J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)