GCE188R72A153KA01D
DigiKey Part Number
490-GCE188R72A153KA01DTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GCE188R72A153KA01D
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
GCE188R72A153KA01D Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)