DLW5ATN112MQ2L
DigiKey Part Number
490-DLW5ATN112MQ2LTR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DLW5ATN112MQ2LCT-ND - Cut Tape (CT)
490-DLW5ATN112MQ2LDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DLW5ATN112MQ2L
Description
CMC 2A 2LN 1.1 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1.1 kOhms @ 100 MHz 2A DCR 56mOhm
EDA/CAD Models
DLW5ATN112MQ2L Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
56mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.142" W (5.00mm x 3.60mm)
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.093" (2.35mm)
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Impedance @ Frequency
1.1 kOhms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
2A