DFE322520F-1R5M=P2
DigiKey Part Number
490-DFE322520F-1R5M=P2TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-DFE322520F-1R5M=P2CT-ND - Cut Tape (CT)
490-DFE322520F-1R5M=P2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFE322520F-1R5M=P2
Description
FIXED IND 1.5UH 4A 29 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Shielded Wirewound Inductor 4 A 29mOhm Max 1210 (3225 Metric)
Category
Current - Saturation (Isat)
5.2A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
29mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1210
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)