CSTNE24M0VH3C000R0
DigiKey Part Number
490-CSTNE24M0VH3C000R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
490-CSTNE24M0VH3C000R0CT-ND - Cut Tape (CT)
490-CSTNE24M0VH3C000R0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSTNE24M0VH3C000R0
Description
3.2X1.3MM 24.0MHZ CERAMIC RESONA
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 15 pF -0.11, +0.15% 40 Ohms -40°C ~ 125°C Surface Mount
EDA/CAD Models
CSTNE24M0VH3C000R0 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Features
Built in Capacitor
Manufacturer
Murata Electronics
Capacitance
15 pF
Series
Impedance
40 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Ceramic
Package / Case
3-SMD, Non-Standard
Frequency
24 MHz
Size / Dimension
0.126" L x 0.051" W (3.20mm x 1.30mm)
Frequency Stability
-0.11, +0.15%
Height
0.039" (1.00mm)
Frequency Tolerance
±0.07%