BLM31PG601SH1L
DigiKey Part Number
490-7828-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-7828-1-ND - Cut Tape (CT)
490-7828-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM31PG601SH1L
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 1206 1LN
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 1.5A 80mOhm
EDA/CAD Models
BLM31PG601SH1L Models
DC Resistance (DCR) (Max)
80mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
1.5A