BLM31PG121SH1L
DigiKey Part Number
490-7825-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-7825-1-ND - Cut Tape (CT)
490-7825-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM31PG121SH1L
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 1206 4LN
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1206 (3216 Metric) 3.5A 20mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
BLM31PG121SH1L Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
20mOhm
Manufacturer
Murata Electronics
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
3.5A