BLM18DN601SZ1D
DigiKey Part Number
490-18575-2-ND - Tape & Reel (TR)
490-18575-1-ND - Cut Tape (CT)
490-18575-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLM18DN601SZ1D
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 700mA
EDA/CAD Models
BLM18DN601SZ1D Models
Category
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
700mA