BU-4150103150
DigiKey Part Number
314-BU-4150103150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-4150103150
Description
CBL ASSY U.FL-MMCX PLG-PL 5.90
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial U.FL (UMCC) to MMCX 1.37mm OD Coaxial Cable 5.906" (150.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Manufacturer
Mueller Electric Co
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
5.906" (150.00mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
1.37mm OD Coaxial Cable
Part Status
Active
Cable Impedance
50 Ohms
Style
U.FL (UMCC) to MMCX
Connector Impedance
50 Ohms
1st Connector
U.FL (UMCC) Plug, Right Angle
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Male
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Color
Black
2nd Connector
MMCX Plug, Right Angle
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C