PKT-MEZDPD3603A
DigiKey Part Number
1589-1996-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PKT-MEZDPD3603A
Description
EVAL BOARD FOR MEZDPD3603A
Customer Reference
Detailed Description
mEZDPD3603A MEZDPD3603 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
0.6V ~ 12V
Manufacturer
Monolithic Power Systems Inc.
Current - Output
3A
Series
Voltage - Input
4.5V ~ 36V