MPM3805GQB-33-P | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | MPM3805GQB-33-P |
Description | DC DC CONVERTER 3.3V |
Manufacturer Standard Lead Time | 40 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 600mA 2.5V - 6V Input |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | MPM3805GQB-33-P Models |
Category | Applications ITE (Commercial) |
Mfr | Features OCP, OTP, UVLO |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Non-Isolated PoL Module | Package / Case 12-PowerVFQFN Module |
Number of Outputs 1 | Size / Dimension 0.12" L x 0.10" W x 0.04" H (3.0mm x 2.5mm x 0.9mm) |
Voltage - Input (Min) 2.5V | Supplier Device Package 12-QFN (3x2.5) |
Voltage - Input (Max) 6V | Control Features Enable, Active High |
Voltage - Output 1 | Base Product Number |
Current - Output (Max) 600mA |