RM362-122-441-5800 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RM362-122-441-5800 is not available
RM362-122-441-5800
DigiKey Part Number
4134-RM362-122-441-5800-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RM362-122-441-5800
Description
RM362-122-441-5800
Detailed Description
122 Position Receptacle Connector 0.075" (1.91mm) Through Hole, Right Angle Gold
Insulation Height
0.275" (6.99mm)
Connector Type
Contact Length - Post
0.109" (2.76mm)
Operating Temperature
-65°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
3A
Pitch - Mating
Voltage Rating
750V
Row Spacing - Mating
0.075" (1.91mm)