0500798000-10-L8
DigiKey Part Number
0500798000-10-L8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0500798000-10-L8
Description
10" PRE-CRIMP 1852 BLUE
Customer Reference
Detailed Description
Blue 28 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 10.0" (254.0mm)
Category
Wire Gauge
28 AWG
Color
Blue
Contact End
Socket to Cable (Round)
Length
10.0" (254.0mm)
Alternate Color
10" PRE-CRIMP 1852 BLACK
In-Stock: 230
10" PRE-CRIMP 1852 BROWN
In-Stock: 50
10" PRE-CRIMP 1852 GREEN
In-Stock: 0
10" PRE-CRIMP 1852 ORANGE
In-Stock: 20
10" PRE-CRIMP 1852 RED
In-Stock: 0
Alternate Length
2" PRE-CRIMP 1852 BLUE
3" PRE-CRIMP 1852 BLUE
4" PRE-CRIMP 1852 BLUE
5" PRE-CRIMP 1852 BLUE
6" PRE-CRIMP 1852 BLUE