0430300003-03-N2-D
DigiKey Part Number
0430300003-03-N2-D-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0430300003-03-N2-D
Description
3" PRE-CRIMP A2016N BROWN
Customer Reference
Detailed Description
Brown 22 AWG Jumper Lead Socket to Socket Gold 3.00" (76.20mm)
Category
Wire Gauge
22 AWG
Color
Brown
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Length
3.00" (76.20mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Value Added Item
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Color
3" PRE-CRIMP A2016A ORANGE
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016B BLACK
In-Stock: 0
3" PRE-CRIMP A2016G GREEN
3" PRE-CRIMP A2016L BLUE
3" PRE-CRIMP A2016R RED
Alternate Length
2" PRE-CRIMP A2016N BROWN
4" PRE-CRIMP A2016N BROWN
5" PRE-CRIMP A2016N BROWN
6" PRE-CRIMP A2016N BROWN
8" PRE-CRIMP A2016N BROWN