0190730019-12-B9
DigiKey Part Number
0190730019-12-B9-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0190730019-12-B9
Description
12" JUMPER 3075 BK001 BLACK
Customer Reference
Detailed Description
Black 18 AWG Jumper Lead Ring Terminal (#10 stud) to Cable Tin 12.0" (304.8mm)
Category
Wire Gauge
18 AWG
Manufacturer
Molex
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Ring Terminal (#10 stud) to Cable
Base Product Number
Length
12.0" (304.8mm)