BEBK-3SG-20D-4N-L1-N/P-C-C-60MM
DigiKey Part Number
3939-BEBK-3SG-20D-4N-L1-N/P-C-C-60MMTB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
The BEBK- 3SG series safety gra
Customer Reference
Detailed Description
Light Curtain 60mm Hand/Arm Blanking
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Beams
4
Manufacturer
Milont Technology Co., Ltd
Beam Pitch
20mm
Series
Operating Range
0.5m ~ 30.0m
Packaging
Bulk
Features
Blanking
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65/IP67 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Protection
Hand/Arm
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Detection Capability
60mm
Voltage - Supply
10 ~ 30VDC
Protective Height
139mm