PIC32MX320F128H-80I/PT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Microchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
MIPS32® M4K™ PIC® 32MX Microcontroller IC 32-Bit 80MHz 128KB (128K x 8) FLASH 64-TQFP (10x10)
PIC32MX320F128H-80I/PT
DigiKey Part Number
PIC32MX320F128H-80I/PT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PIC32MX320F128H-80I/PT
Description
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64TQFP
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PIC32MX320F128H-80I/PT Models
RAM Size
16K x 8
Packaging
Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
2.3V ~ 3.6V
Data Converters
A/D 16x10b
DigiKey Programmable
Verified
Core Processor
MIPS32® M4K™
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type
Surface Mount
Speed
80MHz