DSC1223CL3-125M0000T
DigiKey Part Number
150-DSC1223CL3-125M0000T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSC1223CL3-125M0000T
Description
MEMS OSC
Customer Reference
Detailed Description
125 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.25V ~ 3.63V Enable/Disable 6-VDFN
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
32mA (Typ)
Packaging
Strip
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-VDFN
Base Resonator
Supplier Device Package
6-VDFN (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
5µA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.25V ~ 3.63V