DSA1525JA3A-50M00000TVAO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Microchip Technology
In Stock: 120
Datasheet
New Product
50 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-VLGA
DSA1525JA3A-50M00000TVAO
DigiKey Part Number
150-DSA1525JA3A-50M00000TVAOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DSA1525JA3A-50M00000TVAO
Description
MEMS OSC, LVCMOS, 50MHZ, 20PPM,
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
7.5mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q100
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-VLGA
Type
Supplier Device Package
4-VLGA (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.035" (0.89mm)
Output
LVCMOS
Current - Supply (Disable) (Max)
7.8mA
Voltage - Supply
1.8V