ATSAMR30M18AT-I/RM100
DigiKey Part Number
ATSAMR30M18AT-I/RM100TR-ND - Tape & Reel (TR)
ATSAMR30M18AT-I/RM100CT-ND - Cut Tape (CT)
ATSAMR30M18AT-I/RM100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ATSAMR30M18AT-I/RM100
Description
IC RF TXRX+MCU 802.15.4 MODULE
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IC RF TxRx + MCU 802.15.4 6LoWPAN, Zigbee® 700MHz, 800MHz, 900MHz 25-SMD Module
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ATSAMR30M18AT-I/RM100 Models
Category
Frequency
Mfr
Memory Size
256kB Flash, 40kB RAM
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Serial Interfaces
ADC, I2C, USB
Part Status
Active
GPIO
16
DigiKey Programmable
Not Verified
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V