UFTC-7CH12
DigiKey Part Number
5358-UFTC-7CH12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UFTC-7CH12
Description
ULTRAFINE SOLDERING CARTRIDGE, C
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Soldering Tip Chisel For MX-500, MX-5200
Category
Tip Shape
Chisel
Manufacturer
Metcal
Width
0.047" (1.20mm)
Series
Length
0.197" (5.00mm)
Packaging
Box
Temperature Range
775°F (413°C)