HCV-9CH0025S
DigiKey Part Number
5358-HCV-9CH0025S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCV-9CH0025S
Description
HCV HIGH-POWER SOLDERING CARTRID
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Soldering Tip Chisel For CV-5200, CV-H6-HTD, CV-H7-HTD, MX-5000, MX-5200, MX-H6-HTD
Category
Tip Shape
Chisel
Manufacturer
Metcal
Width
0.098" (2.50mm)
Series
Length
0.315" (8.00mm)
Packaging
Box
Temperature Range
950°F (510°C)