MR3010E12B-RSR
MR3010E12B-RSR
MR3010E12B-RSR
DigiKey Part Number
1570-1346-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MR3010E12B-RSR
Description
FAN AXIAL 30X10MM 12VDC WIRE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial 12VDC Square - 30mm L x 30mm H Ball 7.7 CFM (0.216m³/min) 2 Wire Leads
Category
Fan Type
Mfr
Features
Auto Restart
Series
Noise
34.0dB(A)
Packaging
Box
RPM
Part Status
Active
Termination
2 Wire Leads
Voltage - Rated
Approval Agency
CE, cUL, TUV, UL
Size / Dimension
Square - 30mm L x 30mm H
Weight
0.018 lb (8.16 g)
Width
10.00mm
Current Rating (Amps)
0.130A
Air Flow
7.7 CFM (0.216m³/min)
Material - Frame
Plastic
Static Pressure
0.380 in H2O (94.6 Pa)