XLN-25-H-DA2
DigiKey Part Number
1866-XLN-25-H-DA2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLN-25-H-DA2
Description
O/P +9~54V300~1050MA
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.05A 9 ~ 54V Constant Power LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Category
Power (Watts)
25 W
Manufacturer
MEAN WELL USA Inc.
Voltage - Isolation
3.75 kV
Series
Dimming
DALI
Packaging
Bulk
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Part Status
Active
Ratings
IP67
Type
Constant Power
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C (With Derating)
Topology
AC DC Converter
Efficiency
88%
Number of Outputs
1
Termination Style
Wire Leads
Voltage - Input (Min)
110VAC
Size / Dimension
4.49" L x 1.73" W x 1.26" H (114.0mm x 44.0mm x 32.0mm)
Voltage - Input (Max)
305VAC
Approval Agency
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, UKCA
Voltage - Output
9 ~ 54V
Mounting Type
Chassis Mount
Current - Output (Max)
1.05A