TS35/7.5-1000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
MEAN WELL USA Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Altech Corporation
In Stock: 1,456
Datasheet
Bud Industries
In Stock: 76
Eaton - Bussmann Electrical Division
Image for TS35/7.5-1000 is not available
TS35/7.5-1000
DigiKey Part Number
1866-TS35/7.5-1000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TS35/7.5-1000
Description
TOOLS,EQUIP,HRDWR & ENCLOS
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Din Rail Top Hat 1.378" W x 0.295" H (35.00mm x 7.50mm) Slotted Steel 39.370" (1000.00mm)
Category
Size
1.378" W x 0.295" H (35.00mm x 7.50mm)
Manufacturer
MEAN WELL USA Inc.
Length
39.370" (1000.00mm)
Packaging
Bulk
Thickness
0.039" (1.00mm)