HLG-480H-48A
DigiKey Part Number
1866-2551-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLG-480H-48A
Description
LED DVR CCCV ACDC 40.8-50.4V 10A
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10A 40.8 ~ 50.4V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HLG-480H-48A Models
Category
Current - Output (Max)
10A
Power (Watts)
480 W
Series
Voltage - Isolation
3.75 kV
Part Status
Active
Ratings
IP65
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Efficiency
95%
Size / Dimension
9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)
Voltage - Input (Min)
90VAC
Approval Agency
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
40.8 ~ 50.4V