HLG-480H-24D2
DigiKey Part Number
1866-HLG-480H-24D2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLG-480H-24D2
Description
LED DRVR CC/CV AC/DC
Customer Reference
Detailed Description
20A 24V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Category
Current - Output (Max)
20A
Power (Watts)
480 W
Series
Voltage - Isolation
3.75 kV
Part Status
Not For New Designs
Ratings
IP67
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Efficiency
94.5%
Size / Dimension
9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)
Voltage - Input (Min)
90VAC
Approval Agency
CB, CCC, CE, cURus, EAC, ENEC, KC, PSE, RCM
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
24V