HLG-480H-24A
DigiKey Part Number
1866-2539-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLG-480H-24A
Description
LED DVR CCCV ACDC 20.4-25.2V 20A
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20A 20.4 ~ 25.2V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HLG-480H-24A Models
Category
Current - Output (Max)
20A
Power (Watts)
480 W
Series
Voltage - Isolation
3.75 kV
Part Status
Active
Ratings
IP65
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C
Efficiency
94.5%
Size / Dimension
9.26" L x 4.92" W x 1.72" H (235.2mm x 125.0mm x 43.8mm)
Voltage - Input (Min)
90VAC
Approval Agency
CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
20.4 ~ 25.2V