HLG-40H-54
DigiKey Part Number
1866-2535-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLG-40H-54
Description
LED DVR CCCV ACDC 32.4-54V 750MA
Detailed Description
750mA 32.4 ~ 54V Constant Current, Voltage LED Driver AC DC Converter Topology 1 Output
EDA/CAD Models
HLG-40H-54 Models
Category
Current - Output (Max)
750mA
Power (Watts)
41 W
Series
Voltage - Isolation
3.75 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Efficiency
89.5%
Size / Dimension
5.80" L x 2.42" W x 1.45" H (147.2mm x 61.5mm x 36.8mm)
Voltage - Input (Min)
90VAC
Voltage - Input (Max)
305VAC
Voltage - Output
32.4 ~ 54V