GST360B15-C8P
DigiKey Part Number
1866-GST360B15-C8P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GST360B15-C8P
Description
PWR SUPP, BATT & COND
Detailed Description
15V 341 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input
Category
Power (Watts)
341 W
No Load Power Consumption
500mW
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Output Connector
Rectangular, 8 Position
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
39" (1.00m)
Input Connector
IEC 320-C18
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Size / Dimension
8.66" L x 3.74" W x 1.81" H (220.0mm x 95.0mm x 46.0mm)
Voltage - Output
15V
Approval Agency
CB, CE, cUL, cULus, EAC, FCC, UKCA
Current - Output (Max)
22.7A