GST25E12-P1J
DigiKey Part Number
1866-2107-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GST25E12-P1J
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 25W
Detailed Description
12V 25 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GST25E12-P1J Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Region Utilized
Europe
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
39.4" (1.00m)
Input Type
Fixed Blade
Input Connector
CEE 7/16
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output
12V
Approval Agency
CB, CE, cUL, EAC, GS, SIRIM
Current - Output (Max)
2.08A
Base Product Number
Power (Watts)
25 W