GST18B24-P1J is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Phihong USA
In Stock: 0
Datasheet
24V 18 W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord (Sold Separately) Input
GST18B24-P1J
DigiKey Part Number
1866-2063-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GST18B24-P1J
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 18W
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GST18B24-P1J Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Region Utilized
International
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Form
Desktop (Class II)
Cord Length
70.9" (1.80m)
Input Type
Cord (Sold Separately)
Input Connector
IEC 320-C8
Voltage - Input
85 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.11" L x 2.13" W x 1.30" H (79.0mm x 54.0mm x 33.0mm)
Voltage - Output
24V
Approval Agency
BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
Current - Output (Max)
750mA
Base Product Number
Power (Watts)
18 W